Devirde Şirket Yaratmak Şart Mı?

Gönderen Konu: Devirde Şirket Yaratmak Şart Mı?  (Okunma sayısı 456 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eozen81

• Yeni Kullanıcı
  • *
Devirde Şirket Yaratmak Şart Mı?
« : 18.06.2016, 22:20 »
Merhaba,

Yeni başladıgım şirkette Tiger Plus kullanıyoruz ve her bir yeni sene için yeni şirketler açılarak devir işlemleri yapılmış. Yani

Şirketin ilk kuruldugu sene şirket no:1
İkinci sene şirket no:2

Böyle böyle hep gitmiş, şu an mesela 2016 kayıtları için 6 numaralı şirketi seçmek zorundayım ve eski senelere ait muavin ya da cari hesap esktre çekmek istersem şirket değiştir demek zorunda kalıyorum. Örnek 360 hesabın son 5 senelik muavinini çekmek istesem uğraş dur tek tek.

Tiger Plus'da bunu yapmak zorunda mıyız? Yani etin bir devir kapanış işlemi değil ki bu?

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
Ynt: Devirde Şirket Yaratmak Şart Mı?
« Yanıtla #1 : 18.06.2016, 23:00 »
Merhaba,

Logo ile şu şekillerde takip yapabilirsiniz
1. Yeni firma açarak
2. Aynı firma üzerinde yeni dönem açarak
3. Mali dönemden bağımsıza geçerek (bunun geri dönüşü olmaz)

yapmak istediğinizi 1. seçenektefirma değiştirerek
2. seçenekte dönem değiştirerek yaparsınız aynıya gelir
3. seçenek ise dönem bağımsız çalışmakta 1 dönem tarihini 50 yıl yaparsınız bu istediğinizi tek seferde yaparsınız
Lakin buna geçmek için sisteminizin ve kullanıcılarınızın da uygun olması lazım ve mali müşaviriniz ile görüşmeniz lazım

Çevrimdışı eozen81

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Devirde Şirket Yaratmak Şart Mı?
« Yanıtla #2 : 18.06.2016, 23:04 »
Yanıtınız için teşekkür ederim, daha önce SAP kullandığım için alışamıyorum ama alışmam gerekecek sanırım, belirttiğim gibi firma ya da dönem seçerek devir işlemi yapmak zorundayız anladıgım kadarıyla (dönem bağımsız çalışmak pek mümkün olmaz) ve bu da 5 senelik muavin çekmek istesek, her sene için gir çık firma/dönem seç ve tekrar muavin çek anlamına geliyor, bayağı Çin işkencesi  ;D