ambar giriş çıkış raporu

Gönderen Konu: ambar giriş çıkış raporu  (Okunma sayısı 454 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı feysummer

• Yeni Kullanıcı
  • *
ambar giriş çıkış raporu
« : 09.11.2020, 12:48 »
malzemelerin girdikleri ambar ile çıktıkları ambarın aynı olup olmadığını kontrol etmem lazım. Bunun için bir sorgu yazacağım. A malzemesi hangi ambara girmiş hangi ambardan çıkmış bunun için hangi tablolara bakmam lazım stline yeterli olur mu?

Çevrimdışı hyponectia

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • hyponectia.com
Ynt: ambar giriş çıkış raporu
« Yanıtla #1 : 09.11.2020, 13:05 »
Merhaba,

SOURCEINDEX (Çıkış) ve DESTINDEX (Giriş) yeterli olur STLINE üzerinde.

Çevrimdışı feysummer

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 09.11.2020, 13:18 »
Merhaba,

SOURCEINDEX (Çıkış) ve DESTINDEX (Giriş) yeterli olur STLINE üzerinde.

Aynen ben de onları kullanarak şöyle bir sorgu yazdım
Kod: [Seç]
SELECT 

ITM.CODE AS 'Malzeme Kodu',
ITM.NAME AS 'Malzeme Adı',
STL.DESTINDEX AS 'Giriş Ambar',
STL.AMOUNT AS 'Miktar',
STL.SOURCEINDEX AS 'Çıkış Ambar'

FROM LG_132_02_STLINE STL

LEFT JOIN LG_132_ITEMS ITM ON STL.STOCKREF=ITM.LOGICALREF

WHERE STL.CANCELLED=0

yalnız şimdi bir tane malzeme için 3 tane hareket girdim logodaki malzeme hareketi aşağıdaki gibi

benim sorgumdaki sql çıktısı

60 adet olan satınalma hareket için logo tarafında giriş ambarı 3 çıkış ambarı 0 ama benim sorgumda giriş ambarı 0 çıkış ambarı 3 olarak görünüyor

Çevrimdışı hyponectia

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • hyponectia.com
« Yanıtla #3 : 09.11.2020, 20:19 »
Merhaba,

Ben aşağıdaki gibi bir sorguya ihtiyacınız var sanmıştım (satış ve satınalma olmadan):

Kod: [Seç]
SELECT

CASE STL.TRCODE WHEN 50 THEN 'Sayım Fazlası Fişi' WHEN 51 THEN 'Sayım Eksiği Fişi'
WHEN 12 THEN 'Sarf Fişi' WHEN 13 THEN 'Üretimden Giriş Fişi' WHEN 25 THEN 'Ambar Fişi'
END AS 'Fiş Türü'

,STF.FICHENO 'Fiş No' ,STF.DATE_ 'Fiş Tarihi',  IT.CODE 'Malzeme Kodu', IT.NAME 'Malzeme Açıklaması', STL.AMOUNT 'Miktar', STL.VATMATRAH 'Tutar' ,

(SELECT NAME FROM L_CAPIWHOUSE WHERE FIRMNR=217 AND STL.SOURCEINDEX=NR) AS 'Çıkış Ambarı',
(SELECT NAME FROM L_CAPIWHOUSE WHERE FIRMNR=217 AND STL.DESTINDEX=NR) AS 'Giriş Ambarı',
(SELECT CODE + ' - ' + DEFINITION_ FROM LG_217_CLCARD WHERE LOGICALREF=STF.CLIENTREF) AS 'Teslim Edilen Firma'

FROM LG_217_01_STLINE STL

LEFT JOIN LG_217_ITEMS IT ON STL.STOCKREF=IT.LOGICALREF
LEFT JOIN LG_217_01_STFICHE STF ON STL.STFICHEREF=STF.LOGICALREF

WHERE STL.CANCELLED=0 AND STL.BILLED=0 AND STL.TRCODE IN (50,51,12,13,25) AND STL.IOCODE!=2 AND STL.LINETYPE IN (0,7)

Logo üzerinde ben de kontrol ettim şimdi; gelen bilgiler doğru. Yukarıdaki sorguya alış ve satış irsaliyelerini de ekleyerek deneyebilir misiniz?