Lutfen Okuyan degil Yardim edecek arkadaslar ACIL

Gönderen Konu: Lutfen Okuyan degil Yardim edecek arkadaslar ACIL  (Okunma sayısı 1140 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ulokman

• Yeni Kullanıcı
  • *
Arkadaslar merhaba ben size ukrayna dan yaziyorum

gecenlerde VERI TABANI KUTUPHANESI ACILAMADI diye bir hata mesaji ile karsiniza cikmistim sizlerin yonlendirmesi noktasinda vesiyon degisikligi ile bu hatayi hallettim
ancak diger kullanici da bu sefer bir soru n olustu LKSWIN i tikladigimizda `` Microsoft OLE DB Provider for SQL Server;[DBNETLIB][ConnettionOpen (Connet)).] SQL.....................Server (80004005)Native error 08001(17) diye bir mesaj veriyor tamam mi tiklayincada Can not establishconnection with darabase server diye hata veriyor ve programa girmiyor
SQL 2000 kullaniyorum

Ana bilgisayarda cari,kasa,muhasebe kartlarinda toplam bakiyeler goremiyorum kartlarin icinne girildiginde veriler duruyor bunun uzerine bakim dan veri toplamlarini calistirdim ekteki hatayi veriyor Lutfen yardim edecek arkadaslara ihtiyacim var yardiminizi bekliyorum
« Son Düzenleme: 04.03.2009, 13:39 Gönderen: ulokman »

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Ynt: Lutfen Okuyan degil Yardim edecek arkadaslar ACIL
« Yanıtla #1 : 04.03.2009, 15:35 »
Arkadaslar merhaba ben size ukrayna dan yaziyorum

gecenlerde VERI TABANI KUTUPHANESI ACILAMADI diye bir hata mesaji ile karsiniza cikmistim sizlerin yonlendirmesi noktasinda vesiyon degisikligi ile bu hatayi hallettim
ancak diger kullanici da bu sefer bir soru n olustu LKSWIN i tikladigimizda `` Microsoft OLE DB Provider for SQL Server;[DBNETLIB][ConnettionOpen (Connet)).] SQL.....................Server (80004005)Native error 08001(17) diye bir mesaj veriyor tamam mi tiklayincada Can not establishconnection with darabase server diye hata veriyor ve programa girmiyor
SQL 2000 kullaniyorum

Ana bilgisayarda cari,kasa,muhasebe kartlarinda toplam bakiyeler goremiyorum kartlarin icinne girildiginde veriler duruyor bunun uzerine bakim dan veri toplamlarini calistirdim ekteki hatayi veriyor Lutfen yardim edecek arkadaslara ihtiyacim var yardiminizi bekliyorum

Merhaba ,

ilgili hata ile daha önce sanırım hiç karşılaşmadım...

Ama , hatadan anladığım kadarı ile çalışmayan bir CURSOR dan bahsediyor...
CURSOR çalışmama nedeni olarak aklıma ilk gelen SQL Server ın kurulum dili

Logo da SQL SERVER kurulum dili ile bir kez hata ile karşılaşmıştım...Bir firmaya sorun halletmek için gitmiştim...SQL Server ın HIRVATÇA kurulmuş olduğunu gördüm , sorun SQL Server Kurulum dili ve Database dilinin HIRVATÇA olması idi...
O zaman sorunu kendim çözememiştim , Sistem Mühendisi arkadaşlar çözmüştü...

sizin sorununuzda böyle birşeyden kaynaklanıyor olabilir...isterseniz kurulum dillerinizi ve database dillerini bir gözden geçirin , derim.

Çevrimdışı ulokman

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 04.03.2009, 15:37 »
tesekkur ederim ama dil ingilizce sistem ile ayni
tabiii diger kullanici hic calismiyor

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #3 : 04.03.2009, 15:46 »
tesekkur ederim ama dil ingilizce sistem ile ayni
tabiii diger kullanici hic calismiyor

sorun belki de versiyon değişimleri esnasında bir ara versiyonda tetiklenmesi gereken bir triggerın tetiklenmemiş olmasından da kaynaklanabilir...

En sonversiyonunuzdan , şu anki versiyonunuza geçişi nasıl yaptınız ?

eğer ara versiyonları atlayarak geçiş yapmışsanız...

datanın eski yedeğini farklı bir DB olarak açıp , versiyon değişimlerini sırası ile yapıp , veritabanları ve tablo güncellemelerini sırası ile yapmanızı öneririm...

Çevrimdışı ulokman

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 04.03.2009, 16:30 »
1.70 yuklemeye calistim ama sorun yasatti bunun uzerine 1.60 i cd den versiyon degisikligi yaparak tekrar yukledim
anlasilacagi uzere aslinda versiyon yulseltemedim varoln versiyonu tekrar yukledim
zaten 1.70 i yuklemeden once VERI TABANI KUTUPHANESI ACILAMADI diye mesaj verip bana bakim yaptirmiyordu
bunun uzerine 1.70 i yukledim ancak 1.70 yuklenmedigi gibi LKS de calisamaz duruma gecince eski versiyonu cd den tekrar yukledim
ve daha once verdigi VERI TABANI KUTUPHANESI ACILAMADI hata mesajini vermedigi gibi bakim yapip veritoplamlarini da yapabiliyorum ancak hem SQL de
hemde cari,kasa ve muhasebe kartlarinda bakiyeleri gostermiyor gerci 2008 den 2009 a devir yapilmis degil hala ama yine de bakiyeleri gostermesi gerekir diye dusunuyorum
tabi ilave SQL sorunu

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
Lutfen Okuyan degil Yardim edecek arkadaslar ACIL
« Yanıtla #5 : 04.03.2009, 17:24 »
Bu cevabı yazmış olduğunuza sevindim...

Devir yapmadan bakiyeleri göremezsiniz...Açılış fişleri olmadan 2009 döneminde bakiyeleri göremezsiniz...Sadece kartlar görünür...

Çevrimdışı ulokman

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 04.03.2009, 18:05 »
Ilgi ve alakana cok tesekkur ederim
Kolay gelsin