İstekleriniz

Gönderen Konu: İstekleriniz  (Okunma sayısı 9442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mart01

• Logo Kullanıcısı Pro
  • alisamimart@hotmail.com
Ynt: İstekleriniz
« Yanıtla #30 : 05.06.2008, 11:45 »
benimde nacizane bir önerim olacak mesela alış yada satışfaturasını  açtık müşteriyi seçti bufaturanın sağında kalan uygun boşluklara farklı bir renkle carinin buzamana kadar kitoplam borcu -
toplam ödemesi
ve güncel dönem borcu
ve hatta birde resmini koysak harika olurdu
hatta istek fazla olmassa aynı şeyleri ödeme tahsilat yaparkende karşımızda görsek çok süper olur diye düşünüyorum

Çevrimdışı cilimpuli

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #31 : 23.06.2008, 18:31 »
1- Bir fatura kaydettikten sonra fatura türünü değiştirebilmek. Mesela satış faturası olarak kayıt yapmışsınız. Sonra bu faturayı alım veya iadeye çevirebilirsek çok güzel olur.

2- Tek faturayı kayıt dışarı yapıp excele atabiilmek lazım. Ve excelde'de çeşitli değişiklikler yapıp kayıdı tekrar içeri alabilmek lazım. Benim en çok sıkıntı çektiğim konu bu

3- Birim iskontosu bir alt satırda ayrıyetten değilde aynı satırda yapılırsa çok daha pratik olur. 10 kalemlik bir faturada 3 kaleme iskonto yapacağımız zaman sadece ürün satırında indirim kısmına rakam yazarak iskonto uygulanırsa çok iyi olur. Diğer türlü 3 satırın altına gelip indirim seçip yeni satır açmak gerekiyor.

4- Stoklara bakarken stok satış fiyatlarını görebilmekte çok pratik olur. Stok üstüne gel sağa tıkla satış fiyatını seç, yeni bir ekran açılsın. Müşterilerimizi seri fiyat veremiyoruz. Stok çok olunca ciddi bir problem bu durum.

5- Fiyatları bir listeden (satış faturası gibi), bir fiyat listesinden stoklara çekebilmek. Biz bir mal alıyoruz içinde 250-300 farklı kalem oluyor. Onların satış ve alış fiyatlarını girmek 3 gün sürüyor açıkçası. Bir fatura gibi kayıt ettiğimiz liste olsa, yeni ürünleri o listeye eklesek ve ürün fiyatlarını program o listeden çekse ne güzel olur. Ayrıca bu listeyide kayıt dışarı ile güncelleyebilsek süper olur. Çünkü biz ve tahminimce çoğu firma, özellikle stok adedi fazla olanlar, maliyetli fiyatlarını hep excelde oluşturuyorlar, daha doğrusu her tür fiyat listelerini. Kayıt dışarı olayı büyük bir eksik lks 2 de bence. Excel ile daha uyumlu çalışmalı lks 2 bence.

« Son Düzenleme: 23.06.2008, 18:37 Gönderen: cilimpuli »

Çevrimdışı uyducu

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #32 : 30.06.2008, 16:01 »
BELKİ BENİM İSTEDİĞİM ŞEY VARDIR AMA BEN BİLMİYORUM BİR GÜNDE VEYA 1 AYDA NE KADAR KAR EDİLMİ  YADA TEK BİR SATIŞ FATURASIN DA NE KADAR KAR EDİLDİĞİNİ GÖREBİLMEK GİBİ

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
İstekleriniz
« Yanıtla #33 : 02.07.2008, 09:56 »
Daha önce kayıt edilmiş bir Satış Faturası içerisinde iken sağ klik MALİYETLER derseniz o satışın MALZEME Maliyetine göre Karlılık değerini görebilirsiniz....

Bir günün veya bir tarih aralığında belirli stokların KARLILIKLARINI incelemek isterseniz , AYRINTILI veya ÖZET Maliyet Analizi raporu çalıştırmanız gerekir.

Kullanmakda olduğunuz ve Ticari sistem yönetim parametrelerinden belirlenen maliyet yönteminize göre (FİFO,Girişlerin ortalaması , eldekilerin ortalaması , fiziksel Maliyet ) stoklarınızın NEGATİFE düşmemesi gerekebilir...

Fiziksel negatif , Saat farkı negatifi , ALIM iade negatifi gibi kontroller yapılmalı ve data sorunsuz COST a müsade edecek duruma getirilmelidir...

sonra COST çalıştırın...

Bir günün veya bir tarih aralığında belirli stokların KARLILIKLARINI incelemek isterseniz , AYRINTILI veya ÖZET Maliyet Analizi raporu çalıştırmanız gerekir.

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı ssimbaa

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #34 : 23.07.2008, 16:57 »
slm
benim isteğim perakende sarış faturasını toptan satış faturasına, toptan satış faturasını perakende satış faturasına çevirebilme.GO PROGRAMINI BİR KAŞ KİŞİ KULLANDIĞIMIZ İÇİN BİRİ PERAKENDEDE BIRAKIYOR DİĞERİ GELİYOR YENİ FİŞ EKLİYOR BUTUN MALZEMELERİ YAZDIKTAN SONRA BAKIYORUZ PERAKENDE HALBUKİ TOPTAN KESMEK GEREKİYOR SİL BAŞTAN  ;D

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #35 : 23.07.2008, 17:42 »
.GO PROGRAMINI BİR KAŞ KİŞİ KULLANDIĞIMIZ İÇİN BİRİ PERAKENDEDE BIRAKIYOR DİĞERİ GELİYOR YENİ FİŞ EKLİYOR BUTUN MALZEMELERİ YAZDIKTAN SONRA BAKIYORUZ PERAKENDE HALBUKİ TOPTAN KESMEK GEREKİYOR SİL BAŞTAN  ;D

Ben de lks2 de alış ve satış faturalarını girerken dalgınlıkla giriyordum. Bunu önlemek için ticari işlem grubuna ALICI ve SATICI diye iki grup tanımlamıştım. Fiyat girerken Ticari işlem grubu vermiştim. Bir alış faturası keserken satış fiyatları 0 geliyordu. Böyle olunca yanlış faturada olduğumu anlıyordum. Şimdilik Lks2 den farklı olarak Go da şöyle bir şey yapılabilir. Bir tane toptan satışlı, bir tane perakende satışlı fatura F10 ile sık kullanılan kayıtlara eklenir. İstenen fatura türü seçilip Değiştir butonuna basılır. Böylece yeni bir kopyası oluşur. O zaman fiş türünü değiştermekle uğraşmamış olursunuz.

Veya her ikisi değilde en az kullanılan türü F10 ile alır diğerini normal ekle ile alırsınız.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı AZİM

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #36 : 09.08.2008, 12:44 »
MERHABA BİRİM FİYATLARI HAKKINDA 2 BİRİMLİ OLABİLİR MESELA PAKET FİYATINI YAZDIĞIMDA OTOMATİK OLARAK ADETİNE BÖLÜP LİSTEDE YER ALMASI GİBİ. SATIŞ FATURASINDA MÜŞTERİYE SON SATIŞ YAPTIĞIM ÜRÜNÜN FİYATINI TEK TEK GİREREK ÇIKARTMAK YERİNE TEK TUŞLA BÜTÜN YAZILAN ÜRÜNLERİN OTOMATİK OLARAK SON SATIŞ FİYATINI YAZILMASI GİBİ OLURSA ÇOK GÜZEL OLUR SAYGILAR...

Çevrimdışı Otukenlee

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #37 : 09.08.2008, 17:13 »
fatura girerken ürünün en son alış fiyatını görebiliyoruz aynı bunun gibi en son yapılmış indirimleride görebilsek güzel olurdu

Exterider

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 09.08.2008, 22:13 »
bence stok kısmına bir ilave yapılıp çok satılan ürünlerin başka bir pencereden takip edilebinsin olursa kendi açımdan güzel olur bence

Çevrimdışı yejan

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • Ağızdan çıkan söz namludan çıkan kurşun gibidir.
Güvenlik
« Yanıtla #39 : 13.08.2008, 00:02 »
  Logo Güvenlik amaçlı kullanıcıları daha sıkı takip etmeli bence. Mesela silinen verinin ne oldugunu, degişiklik yapılan fişde neyin degiştini, kimin hangi PC den degiştirdigini falan ayrı bir dosyada tutabilir. Hatta özel tanımlamalar yapıp seçtigimiz secenege göre mail veya SMS ile uyarabilir.  GO da varmı bilmiyorum ama Tiger da var fakat detay yok sadece fiş çıkarıldı veya degiştirildi diyor ne çıkarıldı veya ne degiştirildi belli degil. Ayrıca şifreyi bilen birisi sys den kolaylıkla tüm izleme kayıtlarını silebilir.

Çevrimdışı Özcan

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #40 : 15.08.2008, 09:55 »
Merhaba

Benimde logodan olmasını istediğim özelliklerden bir tanesi - Birde Tigerde olduğu gibi go'dada F8 dediğinde malzeme kartında olduğu gibi üstte filitre pencerisi çılmasını istiyoruz.

« Son Düzenleme: 20.09.2008, 13:41 Gönderen: Özcan »

Çevrimdışı esbi_levent

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #41 : 15.08.2008, 11:21 »
merhaba ;
mesala cari ve stok kartlarına önemli notlar düşebilsek ve kartı çağırdığmızıda bunlar karşımıza çıksa
"ödeme almadan mal verme"
"mal vermeden şu kişiye haber ver"
"promosyonlu ürün "  " fiyat yeni değişti"
gibi ve uyarıları onaylamadan geçemese böylece
kontrolsuz haraketlerde kullanıcının önüne geçsek.

Çevrimdışı serdarcakir

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #42 : 25.08.2008, 16:15 »
rapor tasarımı yapıldığı zaman ekranı seçtiğimizde tasarladığımız rapor eksiksiz olarak geliyor.ama tablo veya exele dediğimizde ise tasarıma ilave ettiğimiz kolonlar gelmiyor.

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #43 : 25.08.2008, 18:29 »
rapor tasarımı yapıldığı zaman ekranı seçtiğimizde tasarladığımız rapor eksiksiz olarak geliyor.ama tablo veya exele dediğimizde ise tasarıma ilave ettiğimiz kolonlar gelmiyor.

Son versiyonlardan birinde bu dediğinizi yapabiliyordunuz. Alanı eklerken tablo alanı olarak ekle gibi bir checkbox ı seçili yapıyorsunuz o da ekliyor.

Kolay gelsin.

(KY)

Çevrimdışı Özcan

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #44 : 18.11.2008, 13:01 »
Merhaba
Logoda bu konuyu açan oldumu acaba ben göremedim Logoda versiyon değişimlerinde canımız çok yandı bunun yerine proğramın içinde yasak modülü olsa sadece proğram içinde değişen veya yeni eklenen modüllerin güncellenmesi olsa daha iyi olmazmı acaba?
Kendi görüşüm.
« Son Düzenleme: 22.11.2008, 13:19 Gönderen: Özcan »