Gold vista sorunu

Gönderen Konu: Gold vista sorunu  (Okunma sayısı 779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı syalciner

• Yeni Kullanıcı
  • *
Gold vista sorunu
« : 17.10.2008, 11:53 »
Merhabalar kullanmakta olduğum 2 adet logo gold 4.55 v6 var. Bunlardan 1 tanesi server 2003 üzerinde oracle database ile çalışyor vista clientler bu logoyu sorunsuz kullanabiliyorlar fakat diger sistem server 2000 üzerinda sql server 2000 ile çalışıyor ve bu makinaya vista clientler bağlanmaya çalıştıklarında Lengine1.exe çalışmayı durdurdu hatası geliyor.
Çalışmayan sistem yerine server2003 ve sel server 2005 kurdum ancak hata kodu değişmedi. Lengine hatası printerdan dolayı yapabildiği için varsayılan printeri değiştirdim ama yinede aynı hatayı aldım. Xp kurulu clientlerde sorunsuz çalışmakta ancak vistada ne sql 2000 de nede sql 2005 de çalışmadı.
Versiyon probleminden kaynaklansa oracleninde çalışmaması gerekiyor ancak oracle clientler sorunsuz çalışıyor.
Kullanıcı yektilendirmeleri database ayarları doğru ancak bir türlü çalıştırmadım.
Lengine1.exe nin vistada çalışmayı durdurmasının başka nedenleri varmıdır?

Teşekkürler

Çevrimdışı ozgurcevik

• Logo Kullanıcısı
  • **
Ynt: Gold vista sorunu
« Yanıtla #1 : 18.10.2008, 01:47 »
Başka bi yerde de benzeri bi cevap verdim. Ama sana da aynı şeyi kontrol etmeni tavsiye edicem. Vista clientlarda UAC ( Kullanıcı Hesabı Denetimi ) açıkmı. Açıksa kapatıp tekrar denemeni tavsiye ederim.

Çevrimdışı Özcan

• Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: Gold vista sorunu
« Yanıtla #2 : 18.10.2008, 08:00 »
Merhaba
Eğer wista işletim sistemi kullanıyorsanız proğramın üzerine sağ tıkla yönetici olarak çalıştırman lazım aksi halde çalışmaz proğram. Veya özgür beyin dediği gibi kullanıcı hesap denetiminde uaçı kaldırmanız lazım. Bir başka seçenekte proğramın uzerine sağ tıkla özellikler>uymlulukta proğramı yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyin, daha sonra proğramı çalıştırdığınızda izin ver seneneğini seçerseniz proğram çalışacaktır. 
Kolayı gelsin