Lot Hareketi silme

Gönderen Konu: Lot Hareketi silme  (Okunma sayısı 560 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zedem

• Yeni Kullanıcı
  • *
Lot Hareketi silme
« : 04.02.2015, 12:48 »
Firmamda 2015 itibari ile LOT uygulamasına geçtim.Ancak satış bölümünün 2014 yılında henüz raporlanmamış üretimleri satmak için malzeme fişi üle üretim hareketi oluşturması nedeni ile LOT hareketkerim karıştı.Tüm hareketleri yeniden gözden geçirdim.Ama 4 adet ambar fişi ile 1 adet üretimden giriş fişi ve 1 adet devir fişini silemiyorum.
Bu fişlerin hiçbir fatura ile ilişkisi kalmadı.Ancak sürekli olarak Fatura kesenlerin karşısına çıkması hata ihtimalini artırıyor.Proğram içinden değişiklik yapamıyorum,tıkandım.Aslında 3 adet stoğun kullanılmayan LOT'unu temizleyebilsem sorum belkide tamamen çözülecek.Bu satırları SQL'den çıkartmak istiyorum.LOT hareketlerim ekteki LG_125_01_SERILOTN ekran görüntüsündedir.
Yardımcı olabilirmisiniz.

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
Ynt: Lot Hareketi silme
« Yanıtla #1 : 04.02.2015, 13:06 »
Hiç bir şey yapamıyorsan stok kartından izlemeyi kapat sonra sayım eksiği fişi ile stoğunu sıfırla tekrar sqlden izlemeyi aç kart için ve sayım fazlasıyla alımı yap lotlarını oluşturusun

Çevrimdışı zedem

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 04.02.2015, 13:11 »
Benzer yöntemler düşündüm.Ama maliyet hesaplamalarımda  aşırı sapmalar olacak.O yüzden izlemeyi devre dışı bırakmadan çözmeyi düşündüm.

Çevrimdışı ibrahim02

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #3 : 04.02.2015, 14:29 »
zaten yeni geçmişsin lot takibinde maliyet açısından sıkıntı çıkarmaz fişlere birim maliyetlerini girersen illaki sqlden silecem diyorsan silmeyi engelleen triger olması lazım onu kaldırıp işlemini bitirince tekrar aktif etmen lazım

Çevrimdışı zedem

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #4 : 07.02.2015, 10:32 »
Lot bilgileri SLTRANS isimli tabloda tutuluyor değilmi.Bu tabloda değişiklik yapmadan TRİGGER'ları DİSABLE yapsam Proğram içinde Malzeme fişlerinde değişiklik yada silme işlemi yapmama izin verir mi.?Verirse, işlemim tamamlandıktan sonra tekrar ENABLE yapsam diye düşünüyorum.SLTRANS tablosunda 3 adet TRİGGER görüyorum.

Çevrimdışı zedem

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 07.02.2015, 14:07 »
Bu yöntem işe yaradı.Şimdi sadece 1 stoğumda yanlış lot hareketi kaldı.O lotlarda 3 tane malzeme (ambar)  fişine bağlı.Fişin içine girdiğimde ise gerçekte bağka bir lot hareketine bağlı.Malzeme toplamlarınıda kontrol ettiğim halde bağlantıyı çözemedim.İnat ettim bunuda bulacağım.