Raporda şartlara uygun adet sayısı- Genel Toplamdaki İki alanın bölümü

Gönderen Konu: Raporda şartlara uygun adet sayısı- Genel Toplamdaki İki alanın bölümü  (Okunma sayısı 637 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı maxinus

• Logo Kullanıcısı
  • **
Merhaba,

Bir rapor alıyorum ve bu raporda if koşulunu kullanarak bir tanımlı alan oluşturdum. Eğer şartta uygun ise raporda bu alanda değer yazıyor. Ben raporun sonunda kaç satırın koşula uygun olduğunu görmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.
« Son Düzenleme: 10.03.2016, 16:32 Gönderen: maxinus »

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: Raporda şartlara uygun adet sayısı
« Yanıtla #1 : 10.03.2016, 10:20 »
@@rowcount

Çevrimdışı maxinus

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #2 : 10.03.2016, 10:28 »
Cevabınız için teşekkür ederim ama bu fonksiyonu daha önce hiç kullanmadım. Nasıl yapabilirim acaba

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #3 : 10.03.2016, 10:41 »
declare @RowNum int
    execute StoredProcedure 0
    set @RowNum=@@rowcount
    execute StoredProcedure 1
    print @RowNum

Çevrimdışı maxinus

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #4 : 10.03.2016, 10:46 »
Bu kodu tanımlı alanlar kısmında kullanamam sanırım.

Çevrimdışı maxinus

• Logo Kullanıcısı
  • **
Başka bir formül kullanarak toplamı buldum. Şimdi şöyle bir sorunum ortaya çıktı. Genel toplam kısmındaki iki toplamı nasıl birbirine böldürebilirim.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 10.03.2016, 13:29 »
Satır Sayısı diye bir alan olabilir , 2 alanın gölümü için ,

Sayı tipinde tanımlı alan oluşturup

G.TOPLAM / G2.TOPLAM

şeklinde tasarıma taşıyabilirsiniz .

Çevrimdışı maxinus

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #7 : 10.03.2016, 14:27 »
Ben önce 2 tane tanımlı alan oluşturdum. Bunların değerlerini buldum. Daha sonra genel toplam kısmında toplam alanını seçerek bu tanımlı alanları seçerek iki adet toplam buldum. Sonra bu iki toplamı birbirine böldüreceğim. Ama tanımlı alanları seçtiğim zaman direk ilk değeri dikkate alıyor (toplam değerleri dikkate almıyor)  ve istediğim sonuç çıkmıyor. Genel toplamı başka bir tanımlı alanda gösterebilir miyim.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Uzmanı
Standar alanlardaki verilerde sorun oluyor ise bir Metod yazıp Metod içinde böldürüp Return etmeniz gerekebilir .

Çevrimdışı maxinus

• Logo Kullanıcısı
  • **
Genel Toplamda kullandığım alan standart alan değil benim tanımla yaptığım alan.
Ben bu alanları genel toplamda toplattıp. Sonra iki alanı birbirine böldürmek istiyorum. Örnekle daha iyi anlatabilirim sanırım.

1 tane Gun tanımlı alanım var 1 tane de Sayi tanımlı alanım var. Ben bunları raporda standart alan olan işlem türü yanında gösteriyorum. Daha sonra raporun alt kısmında genel toplam kısmında yeni bir bir alan oluşturup buraya sol taraftan toplam alanını seçip Gun ve Sayi tanımlı alanlarının toplamını gösteriyorum. En son yapmak istediğim Toplam Gun  / Toplam Sayı yapmak ama toplam ksıımlarını alan kısmından otomatik kendisi topladığı için ben fonksiyonlar kısmından böldürme işlemini yapamıyorum.

Çevrimdışı maxinus

• Logo Kullanıcısı
  • **
Yardımcı olabilecek kimse yok mu arkadaşlar

Çevrimdışı abr

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • Bulursambana bir harf ÖĞRETENİN 40 yılkölesiolurum
Sanırsam yok logo da buna benzer benimde bir sıkıntım var forumuda araştırdım ama bir sonuç bulamadım. Dediğin gibi tanımlı alanları alandan toplam yada aratoplam la ekrana alıyorsun fakat tanımlı alanları formülle toplatamıyorsun yada toplamlarını birbirine bölemiyosun. Yada varsa bile bu güne kadar benzer bir çok soru gördüm çözüm görmedim. Merak ettiğim se benzer sorular defeaten sorulmuş ama kimse şu sebepten olmaz dememiş.