CİRO EDİLEN ÇEKİN İPTALİ VE İLGİLİ CARİ HESAPTA DÜZELTİMİ

Gönderen Konu: CİRO EDİLEN ÇEKİN İPTALİ VE İLGİLİ CARİ HESAPTA DÜZELTİMİ  (Okunma sayısı 378 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı servet49

• Yeni Kullanıcı
  • *
MERHABALAR

Moll ve Moll metal olmak üzere iki cari hesaptan ;  Moll metal'e çek çıkışı yapılması gerekirken , 'Moll' adlı firmaya yapılmış. Ve bu çek 'Tesa' adlı firmaya ciro edilmiştir. İlgili cari hesap düzeltiminin  nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olabilir misiniz ? teşekkürler ..

vedat_ozer

• Ziyaretçi
Selamlar,

Bordrolar bölümüne girip ilgili bordro üzerinde değiştir diyip doğru olanı yazıp sonrasında kaydet diyin.

Çevrimdışı servet49

• Yeni Kullanıcı
  • *
Selamlar,

Bordrolar bölümüne girip ilgili bordro üzerinde değiştir diyip doğru olanı yazıp sonrasında kaydet diyin.

vedat bey merhabalar

öncelikle ilginiz için teşekkürler..

ciro edilen çek olduğu için üzerinde değiştir çıkmıyor. bu işlemden önce çeki cirodan portföye de almama rağmen sonuç alamadım. 

vedat_ozer

• Ziyaretçi
Selamlar,

Çekin bilgilerini bir yere not alın sonrasında Çekin Girişi,Çekin Çıkışı Bordrolarını silin sonrasında sıfırdan doğru bir şekilde giriş yapın.

Çevrimdışı servet49

• Yeni Kullanıcı
  • *
Selamlar,

Çekin bilgilerini bir yere not alın sonrasında Çekin Girişi,Çekin Çıkışı Bordrolarını silin sonrasında sıfırdan doğru bir şekilde giriş yapın.
[/qu

teşekkürler , peki silme yapıldığında ciro edilen hesaptan düşme borç dekontu mu geçeçek ve bu borç dekontunu ne şekilde düzeltmek mümkün olur ?

vedat_ozer

• Ziyaretçi
Selamlar,

Kardeşim yanlış girdiğin bilgileri sil, sonrasında doğru bir şekilde gir bunda anlamadığın nokta neresidir. Daha önceden yanlış giriş yaptığın cari haliyle düzelmiş olacak yok ben o cari'nin bakiyesinin aynı kalmasını istiyorum dersen ki böyle bir şey mantıklı olmaz :) onu da borç yada alacak dekontu ekleyerek düzeltebilirsin..