Muhasebe Planında ana başlıktaki gerçekte olmayan bakiye?

Gönderen Konu: Muhasebe Planında ana başlıktaki gerçekte olmayan bakiye?  (Okunma sayısı 760 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CompuSayar

• Yeni Kullanıcı
  • *

Yukardaki resimdeki "100,00(A)" bakiyesi nerden gelir ? çözemedim gitti..Bakım yaptım güncelledim vs.. banamısın demiyor? Sebebi nedir acaba?
Bizim muhasebeciler kontrol etmişler hata da yok diyorlar?ben çok anlamıyorum bu muhasebe işinden:(
Bir bilen el atsın lütfen.. ???

Şimdiden teşekkürler ilgilenenlere..

Çevrimdışı CompuSayar

• Yeni Kullanıcı
  • *
Not: Go v 1,89 ( 0341)

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
kullanımda olmayan bi hesap var mı kontrol ettiniz mi?

Çevrimdışı CompuSayar

• Yeni Kullanıcı
  • *
Üstadım öncelikle ilgine teşekkür ederim.
Kullanım dışı olan bir hesabımız yok..(yani bu hesap ile ilgili kullanım dışı olan yok)

Bakın belki daha bi yardımcı olur, aşağıdaki resimde hatalı ayı buldum..Mart ile Nisan arasında bir hata var 100 liralık...fark nerededir acaba?
Bizim muhasebeci Nisan ayına ait tüm fişlerin içine girmiş kaydedip tekrar çıkmış..Sonuç yine aynı.

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
o aylara dönük kayıtlarınıza bakmanız lazım bakım gerekebilir

Çevrimdışı CompuSayar

• Yeni Kullanıcı
  • *
üstad;

Muhasebeci arkadaşlarım NİSAN ayını kontrol etmişler bir sorun olmadığını söylediler( ne kadar doğru bilemiyorum tabiki)
Bende ekstra olarak bakım yaptım..değişen bişey olmadı?

Dediğim gibi tekrar fişin içine girip kaydedip çıkmışlar? Sorun nisan geçişinde, hatayı baska aylarda aramak gerekmez sanırım?

Çevrimdışı CompuSayar

• Yeni Kullanıcı
  • *
Sorunu bulduk gibi..
« Yanıtla #6 : 31.03.2010, 10:19 »
Bu sabah Yedek alıp, NİSAN ayına ait tüm fişleri sildik ve deneme bir fiş girdik..sorun gitti.Hatalı bakiye yok oldu.

Şimdi ise yedeklerden geri döndük ve nisan ayındaki fişleri incelemeye aldık..hala nerden kaynaklandığını bulamasak da, siz değerli arkadaşlarıma bildirmek istedim.

en en kötü ihtimalle tekrar girecekler onca fişi  :(

Çevrimdışı memorphin

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
tekrar girip kaydettik dediğiiniz fişler mahsup fişleri mi? yoksa muhasebeleşmiş faturalardan biri mi?

Çevrimdışı smoke

• Logo Kullanıcısı Pro
Nisan ayınıda olduğu kesinleşti ise benzer sorunu 2 tarih arası mizan alarak yakalayabilirsiniz.
sonra buldugunuz tarihteki fişe girin silip yeniden girin sorun cözülür diye düşündüm.

Çevrimdışı CompuSayar

• Yeni Kullanıcı
  • *
Öncelikle ilginize teşekkür ederim...

Nisan ayındaki bir fişte birkaç satır var ve birtanesinde "100,00" değer yazmasına rağmen fiş toplamında bu rakamı işleme almamış. Garip bir durum değilmi? Fişi hiç hesaplamasa neyse ama sadece bu satırı almamış.

Neyse, bulduk ve çıkardık.Satırı tekrar girdiğimizde düzeldi..

TEŞEKKÜRLER TEKRAR.