Vista da Go çok yavaş açılıyor..

Gönderen Konu: Vista da Go çok yavaş açılıyor..  (Okunma sayısı 1154 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lpakir

• Yeni Kullanıcı
  • *
« : 22.01.2009, 14:51 »
Herkese merhaba,

5 kullanıcılı GO kullanıyoruz. Ana makinamız va 2003 server kurulu ve sql 2005 var.

Terminallerimizden biri Vista normalde Go çalışıyor ama ilk açılışta ve firma arasında geçişte çok bekletiyor. Sanırım sql ile ilgili bir sıkıntı var ve bazen yazdığımız faturaları kaydederken de çok bekletiyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada forumda arattırdım vista nın yavaş çalışmasıyla ilgili bir konu bulamadım.

7134385

• Ziyaretçi
Ynt: Vista da Go çok yavaş açılıyor..
« Yanıtla #1 : 22.01.2009, 15:20 »
Merhaba ; Kullanıcı administrator olarak bir deneyin.

Kolay gelsin

Çevrimdışı lpakir

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #2 : 22.01.2009, 17:38 »
Teşekkürler,

Vista admin olarak çalışmıyor fakat kullanıcının admin yetkisi var. Ayrıca güvenlik duvarını da kapattım. Fakat sonuç yine aynı

Çevrimdışı Taner YILMAZ

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #3 : 22.01.2009, 22:39 »
Sorun sqlde degil bence sorunun kendisi zaten vista.
Nereye gitsen sorun bitmiyor vistada bence kesin çözüm vistadan uzak durmak...

7134385

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 22.01.2009, 23:21 »
Merhaba; Ben bir seneden fazla vista Ultimate kullanıyorum  herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
Logo - Go'da herhangi bir sorun yok.(Vistada kullanıcı administrator olsun)

Kolay gelsin

Çevrimdışı Taner YILMAZ

• Logo Kullanıcısı Pro
« Yanıtla #5 : 23.01.2009, 00:43 »
Uzeyir arkadaşım ben eğitim destek ve servis veren birisiyim vista kullanıcılarından degil kendi görüşüm vistanın kendisinin sorun oldugu düşüncesi. Vista gerçekten problemli bir işletim sistemi görmüyormusun microsoft firması windows 2007 çıkardı neden vista çok saglam oldugundan mı çıkardı acaba yoksa bu vista nın tutumadıgından mı.
Bence sen vistayı genel ve çok amaçlı kullanmıyorsun. Sadece ihtiyacın olan veya kullandıgın programlar vistada problemsizdir.
Ama genel olarak vista problemlidir.

Çevrimdışı bimtek

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #6 : 23.01.2009, 08:57 »
Slm;

Hocam vista ilk cıktıgında dedıgınız gıbı cok sorunlu idi sonradan sp1 in cıkması ile bence duzeldı. TAbı bu olay makine konf. ile alakası da cok fazla. Suan bır fabrıkaya ana makıne server 2008 olmak uzere termınallerın hepsı vista ve kullandıkları program tiger hıc bır sorun almııyorum. TAbi dedıgınız gibi  ihtiyacları olan tum programları kullanıyorlar. Yakın vakıtte sp2 de cıkacak sanırım iice duzeltecekler.

Kolay gelsin...

Çevrimdışı lpakir

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #7 : 23.01.2009, 09:03 »
Arkadaşlar bende vistadan memnunum önceleri hiç sevmemiştim ama kullandıkça insan alışıyor ve çok tatlı gelmeye başlıyor. Şimdi XP bana çok yavan geliyor. Vista kullanırken bilgisayardan sevk alıyorum açıkçası.

Ama sorunumu çözemedim hala.. Büroda Xp olan makinalar iyi çalışıyor fakat benim kullandıım visto olan makina Go açılışta ve kayıtlarda çok bekliyor. SAnki sql den bilgi çekerken sıkıntı oluyor gibime geliyor ama bilemiyorum tam olarak

Çevrimdışı bimtek

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #8 : 23.01.2009, 09:07 »
Slm;

UHAC özelliğini kapattınızmı. birde go nun tema özelliklerini kapatırsanız sorun kalkar. vistada tek sorun makro olayı. Vista makinelerinin ram i kaç?

Kolay gelsin...

Çevrimdışı lpakir

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 23.01.2009, 09:38 »
Evet UHAC kapalı, zaten en başta kapattım onu. Ram 2GB makina normalde oldukça iyi çalışıyor.