Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Gönderen Konu: Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler  (Okunma sayısı 818 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı okanyorulmaz

• Yeni Kullanıcı
  • *
Arkadaşlar bir kaç sorum olacak yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1- ) Hesap planını oluştururken noktalama işareti yerine tire (-) işaretini kullanamıyorum onunla ilgili  yapmam gereken bir parametre olabilirmi atıyorum nokta (.) yerine tire (-) kullan gibi.

2- ) Muhasebeleşmiş herhangi bir fişin üzerinde sağ tıkladığımızda ilgili muhasebe fişi şeklindeki komutun cari kartları üzerinde sağ tuş yapıp hareketler bölümünde gözüken fişlerdede gözükmesini isitiyorum bunu arayüz uyarlama ile yapabilirmiyim yapılıyorsa nasıl yapabilirim veya başka şekilde nasıl çözebilirim.

3- ) Muhasebe ile carileri karşılaştırabileceğim arasındaki farkı görebileceğim raporları nasıl oluşturabilirim. Birazdaha açmak gerekirse hesap planındaki bakiyeler ile carilerin bakiyeleri birbirini tutuyormu?

4-  ) Muhasebeye hazır hesap planı (alt hesaplarla beraber) aktarmak istiyorum excel'de yapmam gereken şablon nasıl olmalı.

5-  ) Son sorum olacak hepinizde özürdiloyorum çok şey istiyorum biliyorum :) Firmaya ait muhasebeleşmemiş fişleri genel olarak görebileceğim rapor hazırlayabilirmiyim.

Bu arada ticari programımız Tiger 1 versiyon 1.81

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #1 : 31.12.2008, 09:07 »
Merhabalar ;

1.Logo da Muhasebe kod ayırgacı olarak NOKTA (.) kullanılır.(-) Kullanılamaz...

2. TEST ettim 1.81.00.01 versiyonunda bu özellik YOK.

3.Standart Raporlardan yapılabilir...

4. ? , XML kullanabilirsiniz...

5.Ancak SQL den yazılabilir..Muhasebeştiilebilen o kadar çok fiş türü var ki , zor ama imkansız değil....

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...
« Son Düzenleme: 06.01.2009, 09:04 Gönderen: LsuErsoy »

Çevrimdışı okanyorulmaz

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
« Yanıtla #2 : 01.01.2009, 07:24 »
Cevaplanız için tşk ederim.
« Son Düzenleme: 02.01.2009, 09:36 Gönderen: LsuErsoy »

Çevrimdışı okanyorulmaz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 04.01.2009, 21:12 »
Sayın LsuErsoy 2. sorumu test etmişsiniz ama ben bi türlü göremedim versiyonumu 1.83 güncelleme rağmen yok neden acaba yardımcı olurmusunuz.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #4 : 05.01.2009, 17:27 »

2- ) Muhasebeleşmiş herhangi bir fişin üzerinde sağ tıkladığımızda ilgili muhasebe fişi şeklindeki komutun cari kartları üzerinde sağ tuş yapıp hareketler bölümünde gözüken fişlerdede gözükmesini isitiyorum bunu arayüz uyarlama ile yapabilirmiyim yapılıyorsa nasıl yapabilirim veya başka şekilde nasıl çözebilirim.

Alıntı

Test ;

Cari Hesap Kartlar ı/  Hareketler / Sağ Klik / İlgili Muhasebe Fişi ...seçeneği var.

Kolay gelsin , iyi çalışmalar...

Çevrimdışı okanyorulmaz

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 05.01.2009, 23:43 »
resimlerde görüldüğü üzere muhasebe kaydı yapılmış hareketi cari kartı hareketler üzerinde ilgili muhasebe fişi seçeneğini göremiyorum versiyon güncellemeside yaptım acabı biryerimi atlıyorum.
« Son Düzenleme: 05.01.2009, 23:45 Gönderen: okanyorulmaz »

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #6 : 06.01.2009, 09:06 »
Tekrar incelediğim de TİGER ve TİGERII de de bu özellik yok....demek ki daha önce Faturalar üzerinden ulaşmış bir şekilde yanılmış olmalıyım...Kusura bakmayın direkt hareketler üzerinden ilgili muhasebe fişlerine gidilemiyor...

Fakat Cari & Muhasebe Muavin Kontrol raporunun tanımlı alanları aşağıdaki gibi olacak...
« Son Düzenleme: 06.01.2009, 09:10 Gönderen: LsuErsoy »