Faturayı İptal Edince Bağlı İrsaliye

Gönderen Konu: Faturayı İptal Edince Bağlı İrsaliye  (Okunma sayısı 938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erdoganmhs

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Faturayı İptal Edince Bağlı İrsaliye
« Yanıtla #15 : 19.12.2016, 15:44 »
Haklısınız da tek başıma uğraşıyorum bu işlerle. Şöyle olsa nasıl olur dediğim anda buraya zıplıyorum zaten. Sizden bilgi almaya calısıyorum. Gelişmeye açık biri olmak kötü değildir herhalde :)

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #16 : 19.12.2016, 16:04 »
Biraz sıkıcı ve zahmetli ama doğru yoldasın :)

Çevrimdışı erdoganmhs

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #17 : 19.12.2016, 16:08 »
Yeni mezun sayılırım ve ortalama 1,5 yıldır bu alanda çalışıyorum. Şunu kendime çok söyledim, zorluk yaşanmadan hiçbir şey olmuyor. Bu forum sayesinde, deneme yanılma sayesinde çok şey öğrendim. Yine de eksiğim çok tabii :) bakalım

Çevrimdışı ehliyet

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #18 : 19.12.2016, 16:21 »
Bahsettiğiniz konu bu konu mu.?

Bununla ilgili bir video hazırladım. Bende oluyor. Sizde olmuyor ise bunun sebebi E-Arşiv olabilir mi.?

Eğer öyle ise geçmekte sorun yaşayacağım demektir. Çünkü bir çok zaman benim de Fatura iptali yapıp aynı seriler ile tekrar faturalandırmam gerekiyor. Bazen fiyat değişikliği yaptığım zamnda seri lotlar kayıyor. Mecvut lotları siliyor fifo ya göre sıradan hangi lot varsa onu otomatik seçiyor. Parametlerden kapatma var ama kapatmak da işime gelmiyor zira bazı depolarım araçların sattığı ürünleri elle sisteme giriyorlar hani serileri verdiklerini bilmedikleri için sıradan alması işime geliyor.

https://youtu.be/kxbrmiZF1OU

Çevrimdışı erdoganmhs

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #19 : 19.12.2016, 16:33 »
Bahsettiğiniz konu bu konu mu.?

Bununla ilgili bir video hazırladım. Bende oluyor. Sizde olmuyor ise bunun sebebi E-Arşiv olabilir mi.?

Eğer öyle ise geçmekte sorun yaşayacağım demektir. Çünkü bir çok zaman benim de Fatura iptali yapıp aynı seriler ile tekrar faturalandırmam gerekiyor. Bazen fiyat değişikliği yaptığım zamnda seri lotlar kayıyor. Mecvut lotları siliyor fifo ya göre sıradan hangi lot varsa onu otomatik seçiyor. Parametlerden kapatma var ama kapatmak da işime gelmiyor zira bazı depolarım araçların sattığı ürünleri elle sisteme giriyorlar hani serileri verdiklerini bilmedikleri için sıradan alması işime geliyor.

https://youtu.be/kxbrmiZF1OU

İrsaliyeyi faturalandırdıktan sonra faturayı çıkarıp irsaliyeyi seri numaralarıyla birlikte tutabiliyorum zaten bu bariz bir şey de. E-arşiv için sunucuya gönderdikten sonra haliyle faturayı logodan çıkaramıyorum. Basit usülde faturayı iptal ediyorum, irsaliyeyi iptal ediyor veya etmiyor o parametreyle alakalı.

Benim istediğim aynı seri numaralarıyla birlikte iptal olan fatura irsaliyesi boşa çıksındı. Sizin gibi ben de tekrar faturalandırmam gerekiyor. Müşteriye giden seri numaraları dikkate alınmakta, rastgele vereiblsem çok rahatlayacam da işte.. Kağıt nüshası müşteriye ulaştıktan günler sonra sisteme atıyorum ki bi sorun yaşandığında hazırla sekmesinden çıkarıp değişiklik yapabileyim.

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
« Yanıtla #20 : 19.12.2016, 16:42 »
Yeni mezun sayılırım ve ortalama 1,5 yıldır bu alanda çalışıyorum. Şunu kendime çok söyledim, zorluk yaşanmadan hiçbir şey olmuyor. Bu forum sayesinde, deneme yanılma sayesinde çok şey öğrendim. Yine de eksiğim çok tabii :) bakalım

Bu durumda doğru yerdesin .