Sql lisansı hakkında yardım

Gönderen Konu: Sql lisansı hakkında yardım  (Okunma sayısı 364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fast7

• Yeni Kullanıcı
  • *
Sql lisansı hakkında yardım
« : 18.12.2019, 17:10 »
Merhaba arkadaşlar,
Windows Server 2008 R2 Standart
Intel Xeon Cpu E5-2620 v4 (2 işlemci)

Bu sunucu üzerinde çalışan Logo Tiger için SQL yetersiz geliyor. Bunun için SQL 2019 veya bu sisteme uygun SQL almak istiyorum.
Ama lisans konusunda kafam epey karıştı. Kimileri çekirdek bazında kimileri kullanıcı bazında lisanslama yapılması gerekir diyor.
Kullanıcılar SQL'e direk erişmiyorlar ki, kullanıcılar logo tiger programını kullanıyorlar. Yanlış mı düşünüyorum? Buna göre sql 2019 standart almayı düşünüyorum. Bazıları SQLSvrStd 2019 SNGL OLP NL almamın yeterli olduğunu söylerken bazıları 2 adet SQLSvrStdCore 2019 SNGL OLP 2Lic NL CoreLic Qlfd almam gerektiğini söylüyor. Arada 20-30 bin fark var. Bu konu hakkında kesin bilgisi olan arkadaşların deneyimlerini ve bilgisini paylaşmasını rica ederim. Teşekkürler

Çevrimdışı ByBirol®

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • admin@artibilisim.com Logo Çözüm Ortağı
Ynt: Sql lisansı hakkında yardım
« Yanıtla #1 : 19.12.2019, 00:36 »
işletin sisteminize en uygun maksimum SQL 2014 tür , Windows server'ı in-place upgrade ederseniz o zaman sql 2017 , 2019 vs. olabilir bu durumda donanımsal performans sorununuzda olabilir , lisanlama için Microsft'dan destek almanızı öneririm , runtime , lisanslar en uygunu olacaktır.