YENİ FİRMA

Gönderen Konu: YENİ FİRMA  (Okunma sayısı 1292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EDALI

• Yeni Kullanıcı
  • *
YENİ FİRMA
« : 12.04.2007, 13:23 »
MRB.....LKS2DE YENİ BİR FİRMA OLUŞTURMAK İSTİYORUM AMA BUNU YAPARKEN SADECE YENİ BİR FİRMA OLUŞTURUP  FİRMA İSİMLERİ DEĞİŞTİRİP GEÇİŞ YAPTIĞIMIZ SEKİLDE DEĞİL.BU FİRMANIN MASA ÜSTÜNDE KISA YOLU OLMALI YANİ DATABASE İSİMLERİNİ DEĞİŞTİPİP GİREBİLMELİYİM BUNU NASIL YAPABİLİRİM BU KONUDA BİRAZ ALT YAPIM VAR YANİ YENİ BİR DATABASE OLUŞTURABİLİRİM AMA BUNUN SONRASINDAKİ AŞAMALAR HAKKINDA FİKRİM YOK  ??? BİLGİLERİMİ TEYİT EDİP BİLEN BİRİNİN YARDIMLARINDAN YARARLANMAK İSTİYORUM ............
« Son Düzenleme: 12.04.2007, 14:38 Gönderen: EDALI »

Çevrimdışı EDALI

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: YENİ FİRMA
« Yanıtla #1 : 12.04.2007, 16:25 »
BİRAZ UĞRAŞTIM AMA ARTIK MASA ÜSTÜNDE LGCONFIGTEN OLUŞTURDUĞUM DATABASE İSMİNİ YAZIP İSTEDİĞİM FİRMAYA  GİRİYORUM ...NİTEKİM TAM OLARAK OLMASI GEREKEN BU DEĞİL YAPMAM  GEREKEN HER İKİ FİRMAYIDA BİR ANDA AÇIK TUTABİLMEK ŞÖYLEKİ EXCEL TABLOLARI GİBİ BİR ANDA BİR KAÇ TANESİNİ KULLANABİLİYORSUNUZ BUNUN OLABİLECEĞİNİ BAŞKA PROGRAMLARDA GÖRMÜŞTÜM ACABA LKSDE YAPILABİLİNİYORMU EĞER YAPILIYORSA NASIL??? YARDIMCI OLMANIZ DİLEĞİYLE...............
« Son Düzenleme: 12.04.2007, 16:27 Gönderen: EDALI »

Çevrimdışı Monsieur®

• LogoDestek Yönetim
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 12.04.2007, 17:45 »
Merhaba,

lks2 de tek bilgisayarda iki programı aynı anda açma şansınız yok.

Fakat size ufak bir ip ucu :); farklı versiyonlarda çalıştırma şansınız olabilir. :) bir tanesini 1,35 çalıştırabilirsiniz örneğin

Çevrimdışı EDALI

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 12.04.2007, 18:15 »
BİRAZ AÇARMISINIZ LÜTFEN YANİ SERVER ÜZERİNDE KURULU OLAN PROGRAMDA VERSİYON DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIĞIMDA DİĞER PCDEKİ PROGRAMLAR ETKİLENMEYECEĞİNDENMİ BAHSEDİYORSUNUZ .YADA ŞUMU VERS.DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIĞIMDA İSTEDİĞİM DATAYI GÜNCELLEMEK???BİRAZ DAHA DETAY VERİRSENİZ RİSK ALMADAN DAHA SAĞLIKLI BİR İŞLEM YAPABİLİRİM.

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #4 : 12.04.2007, 23:44 »
selamlar
Birden çok firmayı kullanmanın birkaç yöntemi var. Aynı makinede aynı terminal kaydı ile ve aynı lconfig connect ayarları ile bağlantı yapılamaz.

• Versiyonunuz 160.XXX ise ikinci bir database açıldı ise o bilgilere ulaşmak için logodb.cfg dosyası başka bir isimle kaydedilir. Ve Çalıştırdan yeni database çağırılabilir.

LKS     /DB:LOGODBxxx
  • Local pcden server a bağlanılır cliient olarak program açıkken terminal serverla server a bağlanılır. Lconfig değiştirilebilir. Aynı anda iki lks açık ve başka bir database e bağlanılabilinir.
  • Locale Ayrı bir lks kurulur. Lconfig ayarları değiştirilir. Servera terminal serverdan bağlanılır. Ve server lconfig ayarları ile kullanılabilinir.
  • Genel olarak kullanıcılar bir database i kullanırken siz lconfig ayarlarını değiştirip programa girip programdayken lconfig i değiştirir ve genel olarak kullanılan database seçimi yaparsanız. Kullanıcıların bağlantılarını değiştirmemiş ama siz başka bir bağlantı kullanabilirsiniz.
  • İkinci database i yeni bir instance name sahip sql servera kurarsanız da bunları yapabilirsiniz.

Kolay Gelsin

Çevrimdışı EDALI

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 14.04.2007, 10:49 »
ERDOĞAN BEY BUNU YAPMAYI DENEDİM  (Local pcden server a bağlanılır cliient olarak program açıkken terminal serverla server a bağlanılır. Lconfig değiştirilebilir. Aynı anda iki lks açık ve başka bir database e bağlanılabilinir.)
MALESEF OLMADI YANİ LOCOLDEN SERVER BAĞLANTISI YAPTIGIMDA SETUP AYARLARINDA SERVERDAKİ MAS ÜSTÜNDEKİ LKSNİN BAŞLAMA YERİNİ SEÇMELİYİM DEĞİLMİ AKSİ TAKTİRDE BİR SERVERDA YADA LOCALDE YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLER BİRBİRİNE PRALEL OLUR AMA BEN LOCALDEN SERVER BAĞLANTISI YAPTIĞIMDA BAŞLAMA YERİ LOCALDEKİ GİBİ OLUYOR .VE ÖYLE VEYA BÖYLE YAPTIĞIM TÜM DEĞİŞİKLİKLER BİRBİRENE BAĞLANTILI OLUYOR NERDE EKSİK YAPIYORUM DERSİNİZ??

Çevrimdışı Erdoğan

• Logo Sistem Administrator
  • Logo Uzmanı
  • Bilgi Paylaşıldıkca Değer Kazanır.
« Yanıtla #6 : 14.04.2007, 16:12 »
Selamlar
uzak masaüstü bağlantısını kastediyorum. Bir localinizden lsetup ayarlarınızı yaptınız girdiniz. sonra uzak masaüstü ile server a ikinci kez farklı bir yolla bağlanmış oldunuz. orada da lsetup ayarlarınızı yapın bu kadar ;)
Kolay Gelsin