Malzeme Değer Raporu na yeni alan eklemek?

Gönderen Konu: Malzeme Değer Raporu na yeni alan eklemek?  (Okunma sayısı 1445 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı msk

• Yeni Kullanıcı
  • *
Selamlar.. Malzeme Değer Raporunda Ortalam  hesaplardan rapor veriyor bunu yerine Satış fiyatı ile Adet çarpmak istiyorum nasıl yaparım yeni alan ekledim ama Satış fiyatının adı nedir bulamadım... Saygılar..
« Son Düzenleme: 28.12.2006, 17:44 Gönderen: Mustafa Bal »

Çevrimdışı Navigator- Hbv Software

• Logo Uzmanı
Ynt: Mazleme Değer Raporu na yeni alan eklemek?
« Yanıtla #1 : 27.12.2006, 11:59 »
Malzeme değer Raporunda Tanımlı alan oluşturun.
Türü kısmını Sayı seçin
Adı bölümüne fiyat yazın
Formülü alanına tıklayıp aşağıdaki formulü kopyalayın

_STPRICE([Firma No],[Malzeme (Sınıfı) Kodu],DATE(01,01,2006),DATE(31,12,2006),"",2,1)

Bu formuldeki tarihler fiyatın geçerlilik tarihini belirtir. Sondaki 2 rakamı satış fiyatları anlamına gelir. o rakamı 1 yaparsanız alış fiyatı gelir.
Kolay gelsin

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #2 : 27.12.2006, 12:00 »
Daha sonra  veri alanı eklediğinizde tanımlı alanları seçin. Oluşturduğumuz Fiyat tanımlı alanı size istediğinizi getirecektir.

Çevrimdışı msk

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #3 : 27.12.2006, 15:17 »
Daha sonra  veri alanı eklediğinizde tanımlı alanları seçin. Oluşturduğumuz Fiyat tanımlı alanı size istediğinizi getirecektir.

Bu fonsiyonda [Firma No ],[Malzeme (Sınıfı) Kodu],  alanlarına ne geitrecem... gerçek bir örnek verebilirsimisiniz...
Bu arada Bilgi için teşekkür ederim.. :) 

• Logo Uzmanı
« Yanıtla #4 : 28.12.2006, 13:11 »
Vermiş olduğum örnekte formülü olduğu gibi yazın. Malzeme kodu gibi alanlar Logonun alan listesinden gerlen bir veri. Bunu şuan iafe etemem çok zor.Siz sadece bu formülü olduğu gibi kopyalayın. Bu çalışan gerçek bir örnek..

Çevrimdışı msk

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #5 : 28.12.2006, 14:33 »
Teşekkürler...
evet çalıştı Ordaki alanlar zaten varmış ordan alt dbye erişibiliyor ve fiyatı alabiliyor...
Fakat şimdi bir sorunum daha var. Tüm ürünlerin satış fiyatları olmasına rağmen özellikle yeni ürünlerin satış fiyatları bu raporda gelmiyor.. bunun sebebi ne olabilir?

Çevrimdışı msk

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #6 : 28.12.2006, 14:41 »
Ayrıca Bu tanımlı alanların toplamını nasıl alacam :)  birde bunu söylerseniz.. Çok Teşekkür ederim değerli bilgileriniz....

• Logo Uzmanı
Ynt: Malzeme Değer Raporu na yeni alan eklemek?
« Yanıtla #7 : 29.12.2006, 12:49 »
Yeni gelen ürünlerin fiyat başlangıç tarihleri muhtemelen fiyatı oluşturduğunuz tarih. Bu formülde dikkat ederseniz başlangıç tarihi sene başı. Ürünlerin fiyat başlangıç tarihi 01.01.2006 bitiş tarihi 31.12.2006 olmalı.

Anladığım kadarıyla stok miktarını fiyatla çarptırarak bir toplam alacaksınız. Bunun için yeni bir tanımlı alan oluşturun. Türü sayı olsun. Formül alanına tıkladığınızda sol altta program tarafından sağlanan alanları , alt ortada ise bizim oluşturduğumuz fiyat tanımlı alanı göreceksiniz.
Sol taraftan Stok miktarını çift tıkladığınızda formül alanına [Gerçek Stok] şeklinde bu değeri yazacak. Daha sonra * yazıp fiyat tanımlı alanını çift tıklayacaksınız. bu işlemlerin sonucunda formül alanı

[Gerçek Stok Miktarı]*[FİYAT]

şeklinde olacak. Bu tanımlı alan size toplam bilgisini getirecek.

Ben gerçek stok miktarı örneği verdim ancak sizin aldığınız raporda hangi alanı kullanıyorsanız onu seçin. Örneğin Envanter raporunda bu alan Envanter miktarı olacak.

Umarım anlatabilmişimdir.  Sayın admin şu siteye bi tane  demo lks kurda görsel anlatalım :))))

Çevrimdışı msk

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Malzeme Değer Raporu na yeni alan eklemek?
« Yanıtla #8 : 30.12.2006, 14:24 »
Evet fiyatı gelmeyenler geldi bu sorun çözüldü..
şimdiki sorun rapor sonuç toplamı..
_STPRICE([Firma No],[Malzeme (Sınıfı) Kodu],DATE(01,01,2006),DATE(31,12,2006),"",2,1) * [Gerçek Stok] bu  formül ile isteiğimi alıyorum ama colon toplamı almam gerekli
Sum bigi birşey lazım ama göremedim. ne yapabilirim...
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..
Bu arada Yeni yılınız ve Bayramınızıda kutlarım...