Ynt: Lks2 Hakkında Sormak İstedikleriniz Ve..

Gönderen Konu: Ynt: Lks2 Hakkında Sormak İstedikleriniz Ve..  (Okunma sayısı 2534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sevda

• Yeni Kullanıcı
  • *
merhaba...
Benim fatura dizaynında bir sorunum var.
En alta fatura kesilen carinin son durum bakiyesini göstermem isteniyor ama ben bi türlü ekleyemedim..
Yardımcı olursanız sevinirim... ;)

Çevrimdışı sevda

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #1 : 21.08.2006, 15:45 »
gerek kalmadı hallettim arkadaşlar tşk.ler ;)

Çevrimdışı Murat

• Logo Kullanıcısı
  • **
  • Konusmak ihtiyac olabilir, ama susmak bir sanattir
« Yanıtla #2 : 30.08.2006, 10:02 »
Ben Bu Soruyu Bi Yerden Hatırlıyorum Ama ? :D ;D

Çevrimdışı sevda

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Ynt: Lks2 Hakkında Sormak İstedikleriniz Ve..
« Yanıtla #3 : 30.08.2006, 10:04 »
hallettim ya ..........

Çevrimdışı sevda

• Yeni Kullanıcı
  • *
Ynt: Ynt: Lks2 Hakkında Sormak İstedikleriniz Ve..
« Yanıtla #4 : 30.08.2006, 10:05 »
bu arada artık fatura dizaynında hiç sorunum kalmadı  ;D

Çevrimdışı FearLeSs_

• Yeni Kullanıcı
  • *
Lks2 Hakkında Sormak İstedikleriniz Ve..
« Yanıtla #5 : 21.12.2006, 22:07 »
Arkadaşlar mrb.
ben LKs yi nasıl yedeklerim, bilgisayarıma format çekmek zorundayım..

acil Yardım!..

Çevrimdışı ipezek

• Logo Kullanıcısı
  • **
« Yanıtla #6 : 22.12.2006, 00:39 »
MERHABALAR, YEDEKLEME İŞİ LKS2 NİN EN KOLAY TARAFI SAYILIR AMA DİKKATLİ OLUN DERİM YİNEDE ACELE ETMEDEN VE EMİN ADIMLARLA, ÇÜNKÜ GİDEN GERİ GELMİYOR.
LKS2 NİN KURULU OLDUĞU DİZİNE GİR (MASAÜSTÜNDEKİ KISAYOLUNA SAĞ TIKLA, ÖZELLİKLERE TIKLA, AÇILAN MENÜDEN HEDEF BUL BUTONUNA TIKLAYARAK TA ULAŞABİLİRSİN) BURADA VTyonet ADLI BİR DOSYA OLACAKTIR,ONU ÇALIŞTIR. AÇILAN İLETİŞİM KUTUSUNA KULLANICI ADI BÖLÜMÜNE BÜYÜK HARFLE "SA" YAZ.(TIRNAKLAR YOK, SADECE SA YAZ) BAĞLAN DE VE AÇILAN PENCERENİN SAĞINDA BİRDEN FAZLA DA OLABİLİR LKSDB, MASTER, MODEL,MSDB GİBİ VERİTABANLARI VARDIR VE BUNLAR ÇOK ÖNEMLİDİR, ASIL DATA DOSYALRI BUNLARDIR, MUHTEMELEN SENİNKİNİN DE ADI LKSDB OLANDIR, AMA SEN HEPSİNİNDE YEDEĞİNİ AL.LKSDB NİN ÜZERİNDE SAĞ TIKLA VE YEDEKLE KOMUTUNU ÇALIŞTIR,AÇILAN İLETİŞİM KUTUSUNDAKİ DOSYA TANIMI AALNINININ NOKTALI YERE TIKLARSAN DOSYAYI KAYDEDECEĞİN YER BİLGİLERİNİ BELİRLE BUNU MASAÜSTÜNE YADA DİSKİN BAŞKA BİR YERİNE KAYDEDEBİLİRSİN. İŞLEM TAMAMLANINCA BU YEDEK DOSYAYI BİRKAÇ FARKLI CD YE KAYDET VE TEST ET NE OLUR OLMAZ TEK YEDEK GÜVENLİ DEĞİLDİR. HA BU ARADA GÖREV ÇUBUĞUNDA BULUNAN MSSQL ÜZERİNDE ÇİFT TIKLAYARAK AÇARSIN VE SERVER YAZAN ALAN KARŞISINDAKİ İSMİ BİR YERE KAYDEDERSİN, İLERİDE BU LAZIM OLACAKTIR. BİLGİSAYAR ADINDAN ALMAKTADIR BURADAKİ BİLGİYİ. AYRICA LKS Yİ YENİDEN KURDUĞUNDA YENİDEN LİSANS ALMAN GEREKECEĞİNİDE HATIRLATMAK İSTERİM. FORMATTAN ÖNCE HEM MSSQL HEM LKS2 VE BİLEŞENLERİ( VARSA HIZLI ÜRETİM, ÇOK KULLANICI PAKETİ, VE ŞU ANDA KULLANDIĞIN SÜRÜM YÜKSELTME VERSİYONLARINI DA BİR YERE HAZIR ETMENDE YARAR VAR.HEPSİNİ YENİDEN KURMAN GEREKECEKTİR. KOLAY GELSİN

Çevrimdışı haruncollu

• Yeni Kullanıcı
  • *
LKS 2 Yİ BAŞKA PC YE TAŞIMAK İSTİYORUM
« Yanıtla #7 : 13.12.2007, 09:00 »
Merhaba arkadaşlar
1-2 sorum olucak benim
ben hem lks 2 hemde eta kullanıcısıyım. ama artık eta yı kullanımıyorum sadece eski kayıtlar için kullanıyorum
ben pc de 98 yüklü şimdi onu değiştirmek istiyorum yeni bilgisayar aldım. ona lks yi taşımak istiyorum.
nasıl yapmam uygun olur. ve nelere dikkat etmem gerekir.
şifre almam gerekirse nerden ve nasıl alıcam?
yükleme yaparken e son sürümü yüklemem daha mı uygun olur?
yedekleri nasıl alırım ve nasıl diğer bilgisayar entegrasyonu yaparım.
biraz sorum fazla oldu ama kusura bakmayın

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #8 : 13.12.2007, 09:15 »
Merhabalar ;

Yapmak istedikleriniz kapsamlı bilgi gerektiriyor.Ve en önemlisi tecrübe gerektiren işler , Sitede yapmak istediklerinizi anahtar kelimeler ile arasanız tüm aşamlar hakkında ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz...Fakat YEDEK almadan işlem yapmaya çalışmayınız...

Fakat olması gereken bu işlemleri bir Logo Bayisine yaptırtmaktır....

Profilinizde Logo Bayilerinin olmadığı bir ilde olmadığınız da görülüyor...

Eğer İstanbul'da Karaköy'de iseniz , size yürüyerek 10 dakikada ulaşabileceğinizi LOGO Bayileri var.AHİZECİLERİN olduğu taksime çıkan cadde üzerinde 1 tane , perşembe pazarı civarında da 1 adet Logo bayisi olması lazım...AKSARAY , SİRKECİ ,EMİNÖNÜ,TAKSİM,BEŞİKTAŞ civarlarında da Logo Bayileri var...

Kolay gelsin , iyi çalışmalar.

Çevrimdışı haruncollu

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #9 : 13.12.2007, 11:01 »
logo bayilerinin yaptığından bilgim var ama kendim yaparak öğrenmek istediğim için yardım istedim.

Çevrimdışı LsuErsoy

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
  • Kişisel ileti
« Yanıtla #10 : 13.12.2007, 11:44 »
Bende "Pilot" olmak istiyorum.:) Ne tavsiye edersiniz ?

Hatta ben MCDBA olmak istiyorum...Acaba bir forumda beni MCDBA  yapacak kadar bilgi bulabilirmiyim ? Yada bu bilgiyi bana başından sonuna kadar kim aktarır,birileri gönüllü olsa bile bu sanırım yıllarımızı alır...

Bence ; Çok araştırma yapmanız lazım , talebiniz kesinlikle makul bir talep değil...meşakkatli bu yolda size başarılar diliyorum...

Forum sitemizde "YEDEK" , "YEDEKLEME" araması yaparak işe koyulabilirsiniz....

Çevrimdışı ENVERBATU

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #11 : 18.12.2007, 11:52 »
benim sorunum şu depo girişini tam yapabildiğim halde depo çıkışını yapamıyorum stok düşmüyor bana bu konuda yardımcı olursanız secinirim

Çevrimdışı Tiger_Man

• Logo Uzman Kullanıcı
« Yanıtla #12 : 18.12.2007, 12:01 »
Biraz daha açarsanız. Çıkışı nasıl yapıyorsunuz... ;)

Çevrimdışı silviq2010

• Yeni Kullanıcı
  • *
« Yanıtla #13 : 19.12.2007, 13:33 »
merhaba arkadaşlar
benim sorunum ilkkez bizim kestiğimiz çeki ciro olarak gormem cek senet bodrolarında sadece cek cıkışları var veya musteriye  tahsil  nasıl yapacam deli oldum nezamandır ugrasıyom bulanamadım yerdımcı olabilirseniz sevinirim lks2

Çevrimdışı netcom021

• LOGO Bayi
  • Logo Uzmanı
« Yanıtla #14 : 19.12.2007, 15:44 »
Merhaba,
Çekinizi girdikten sonra, durum değişiklikleri için işlem bordrosu seçeceksiniz. Örneğin çek aldığınızda Bordro türlerinden müşteri çekini seçeceksiniz.
 Daha sonra tahsil ettiğinizde  bordro türünü işlem bordrosu (müşteri çeki) yapacaksınız. Sonra ekle butonuna basıp portföyde tahsil veya uygun bir şekli seçeceksiniz. Sonra çekinizi seçip bordroya aktaracaksınız.

İyi çalışmalar.

(KY)